חיפה

חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל והעיר הגדולה ביותר בצפון. חיפה היא עיר מעורבת, בה חיים יחד יהודים, נוצרים ומוסלמים.

אם אתם מחפשים מקום שקט לעשות בו הליכה לאורך הים, אמליץ לכם ללכת לטיילת בשכונת בת גלים המתחילה אחרי חוף הרחצה לאחר מבנה ישן ונטוש שהיה אמור להיות קזינו מצליח עוד משנת 1932 אך התוכניות נגנזו יחד עם המקום.

טיילת בת גלים מציעה שבילי הליכה מסודרים עם ספסלי ישיבה מוצלים וברזיות מים. בקצה, במקום בו הטיילת מתחילה, תוכלו למצוא מסעדה וגלידריה. בקרבת הטיילת תמצאו את מלון דומוס בת גלים שהוא מעין מלון בוטיק קטן הנמצא במיקום טוב, קרוב אל הים. החניה שהמלון מציע היא בתשלום. מבת גלים ניתן להגיע אל שביל סטלה מאריס ממנו נשקף נוף מרהיב אל הים.

יצא לי לבקר הרבה בחיפה כאשר לקחתי את אמא שלי לטיפולי הקרנות בבית חולים רמב"ם. זהו בית החולים הגדול ביותר באזור אך יצא לה לעבור גם הקרנות בבית החולים האיטלקי בעיר שבהתרשמות הראשונית נראה כמו בית מלון באיטליה. בית החולים האיטלקי מנוהל על ידי נזירות ושייך לאגודה נוצרית איטלקית. זהו בית החולים הראשון בארץ שהיה לו מכשיר לטיפולי הקרנות.

מלונות מומלצים בחיפה

מלון גולדן קראון חיפה נמצא במושבה הגרמנית במיקום מרכזי בעיר, קרוב אל הנמל והגנים הבהאיים. אני חושב שהמיקום הוא אחד הדברים החשובים במיוחד כאשר מגיעים לעיר גדולה בה ישנם אטרקציות או מקומות עניין. החדרים גדולים ומרווחים, שירות טוב ואדיב מצוות המלון.

מלון בוטניקה הוא מלון יוקרתי השייך לרשת מלונות פתאל. גם הוא נמצא במיקום טוב, קרוב במרחק של כ-3 ק"מ מטיילת בת גלים וחוף הרחצה.

נמל תעופה חיפה

בחיפה יש נמל תעופה שהוא נמל התעופה הבינלאומי הראשון שהוקם במדינת ישראל. החל מיוני 2023, ניתן לטוס דרכו אל הערים לרנקה ופאפוס בקפריסין. ישנם דרכו גם טיסות פנימיות אל אילת.

דילוג לתוכן