אודות

יוסי אהרון

יוסי אהרון, מתכנת וורדפרס מומחה. מתמחה בעיצוב ובניית אתרים עם ניסיון רב בתחום של מעל 17 שנה. 

מוזיקאי, מעבד מוזיקלי, זמר, קלידן ונגן בוזוקי וירטואוז; מורה לבוזוקי המלמד בשיטה היוונית אותה למד ביוון ומחבר הספר "קסם הבוזוקי"; קלידן מקצועי המתמחה בז'אנר היווני.

בעלים ומייסד של העולם היווני. בעל ידע והכרות בתחום התיירות ביוון והאיים היוונים. פועל להעלאת המודעות להיסטוריה היהודית הענפה של יוון והמלחמה באנטישמיות.

קורות חיים | תעודות והסמכות


שמי יוסי אהרון, זהו אתר האינטרנט והבלוג האישי שלי בו אני משתף את דעותיי ומחשבותיי, נותן המלצות במגוון נושאים ועורך סקירות על דברים שונים. בעמוד זה אספר לכם על עצמי, במה אני עוסק ומה הם השאיפות שלי לעתיד.

התשוקה ללמוד ולהעשיר את הידע תמיד הייתה טמונה בי. עוד כילד הייתי מאוד סקרן ותמיד אהבתי לדעת כיצד דברים עובדים. אמי תמיד אמרה שאהבתי לשאול שאלות. אהבתי לקרוא ספרי לימוד שכל ספר היה מעשיר אותי בידע ונקודת מבט שונה. אני זוכר שכאשר בני גילי היו משחקים ברחובות, אני הייתי יושב וקורא ספרים ומעיין באנציקלופדיות.

התחלתי עם אלקטרוניקה ובניית קיטים שונים ואז עברתי למחשבים. היכולת הטכנית, לתקן ולבנות באה בטבעיות עבורי במיוחד שראיתי כל תיקון כאתגר בפני עצמו. כאשר קיבלתי גישה לאינטרנט זה היה עבורי עולם ומלואו. יכולתי ללמוד על כל מה שרק רציתי וזו הייתה עבורי דרך נפלאה להעשיר את הידע וללמוד על דברים.

יש אתגר בלהבין את אופן הפעולה של רכיבים שונים, לאבחן בעיה ולתקן אותה בכוחות עצמך. אלקטרוניקה, מחשבים, מכונאות, אלו דברים שתמיד עניינו אותי. יש לי הכרות ארוכת שנים עם רכבי פיג'ו, במהלך שהותי ביוון נחשפתי לעבודה של חבריי המכונאים במוסך ולמדתי על רכבים אלו ואני גם חובב המותג.

מתכנת ומומחה וורדפרס

אני מתכנת במקצועי המתמחה בפלטפורמת וורדפרס ואתרי מסחר מקוון. מתמחה בפיתוח אתרי אינטרנט לעסקים וחברות החל משלב האיפיון, עיצוב האתר והקמתו ועד לקידום ולאופטימיזציה במנועי החיפוש. אני עוסק בתחום יותר מ-15 שנים.

דרכי המוזיקלית

את דרכי המוזיקלית התחלתי בגיל 3 בו קיבלתי את שיעורי הבוזוקי הראשונים שלי. ניגנתי על מספר כלי נגינה ביניהם כינור, עוד, פסנתר, גיטרה אך הבוזוקי תמיד היה הכלי העיקרי והראשון שלי.

אני מרגיש שנולדתי להיות מוזיקאי. מוזיקה היא הדבר המשמעותי ביותר עבורי בחיי. זוהי דרך הבעה נפלאה שגורמת לרגש עילאי במיוחד כאשר יש קשר תרבותי רגשי חזק, זו אחת הדרכים להביע את מה שלא ניתן בדרך אחרת וזה הופך את המוזיקה לדבר חשוב ומיוחד.

יש כאלה שאומרים שמוזיקה היא דבר אוניברסלי המחברת בין אנשים אבל אצלי מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מתרבות. באופן טבעי בן אדם בוחר להיטמע בתרבות בו הוא גדל ולראות את ערכי תרבותו כמרכז עולמו, כדבר המבסס את זהותו.

אני גדלתי עם תרבות הכוללת שפה, מנהגים, ערכים. זה היה כמו לגדול בבועה סביב תרבות אחת ולא להיחשף או להיות מושפע סביבתית מתרבויות אחרות. זכיתי לקבל השראה גדולה ממוזיקאים גדולים במוזיקה ותרבות לה היסטוריה עשירה ומפוארת שלצערי נגדעה ממני. ואותם מוזיקאים גם לא זכו לתהילה הגדולה אותה הם היו אמורים לקבל.

מאובדן גדול של תרבות, שפה ואנשים, נסחפתי להשתקע ביוון בתרבות ובמוזיקה היוונית שנהפכה לחלק ממני ואותה אני חי יום יום. אפשר לומר שהפסדתי תרבות אחת ואומצתי על ידי תרבות אחרת, זו תהיה הדרך הטובה ביותר להבין את זה.

החיבור ליוון ולמוזיקה היוונית

הסיפור שלי עם יוון ומוזיקה יוונית התחיל בגיל מאוד צעיר. החשיפה למוזיקה היוונית הייתה מהבית. לאבא שלי היו את כל תקליטי הויניל הישנים של הזמרים היוונים מז'אנר הלאיקה.

לאחר מכן ביקרתי ביוון, שם גם קיבלתי שיעורי בוזוקי והתעמקתי במוזיקה והתרבות היוונית. הרגשתי שבמהלך ביקוריי ביוון, לא חוויתי את שהותי שם כמטייל אלא כמקומי. נטמעתי בתרבות ובאנשים ונוצר חיבור עמוק ורגשי.

גם לא עניין אותי אטרקציות תיירותיות, האטרקציה עבורי הייתה הפשטות, לשבת עם מוזיקאים יוונים מקומיים, לנגן, לשיר ולשוחח על שירים, זמרים ואמנים יוונים. אני בקיא במוזיקה היוונית על כל סגנונותיה יותר מכל מוזיקאי יווני ביוון ויודע לשיר ולנגן אלפי שירים ונעימות ברמה וירטואוזית ובמספר גרסאות וסולמות.

עבורי להגיע לרמת מאסטרו במוזיקה היוונית הייתה כמו לכבוש פסגה. מאובדן גדול של תרבות אחת אל אימוץ תרבות אחרת וצבירת מעמד בה. אני חושב שזה אחד הדברים המשמעותיים יותר שעשיתי בחיים וזה אחד הדברים החשובים עבורי.

יש המכנים אותי האנציקלופדיה של המוזיקה היוונית כי אני יודע מי המלחין והמשורר של כל שיר ושיר. במיוחד אני בקיא בכל שיריו של הזמר סטליוס קזנג'ידיס ויודע לנגן ולשיר את כולם. זהו אגב אחד הזמרים האהובים ביותר עליי.

אני מרגיש מחובר במיוחד לשירי הלאיקה הישנים ולמשמעות המילים של שירים אלו בהם אני מוצא הזדהות. השירים האלה מדברים על צדק, טוב לב, כבוד, אהבה, עוני ואמונה באלוהים.

הרגשתי צורך לשתף את הידע שצברתי במהלך השנים והוצאתי לאור את הספר "קסם הבוזוקי", ספר לימוד נגינה בבוזוקי הכולל את כל יסודות לימוד הנגינה התאורטיים בכלי. הספר זכה להצלחה גדולה ונמכרו ממנו עשרות אלפי עותקים בישראל.

בעלים ומייסד של העולם היווני

את אתר העולם היווני הקמתי בשנת 2007. זה היה האתר הראשון שעסק בכל הקשור ליוון, למוזיקה, לתרבות ולשפה היוונית. הקשרים שפיתחתי במהלך השנים עם יוונים מקומיים וההכרות שלי עם מקומות ברחבי יוון דחפו אותי ליצור אתר אינטרנט שירכז את כל המידע התיירותי במקום אחד.

האתר כולל מידע תיירותי רב על יוון והאיים היוונים והמלצות למלונות ומקומות. יש בו מאגר אמנים יוונים הכולל מידע על כל הזמרים, המלחינים והמשוררים של יוון מכל הזמנים, מאגר מתכונים מהמטבח היווני ואף האתר מאפשר לגולשיו ללמוד את השפה היוונית בצורה מקוונת דרכו.

את העיצוב הראשוני של האתר קיבלתי כהשראה מביקוריי בעיר אתונה והאתר כלל את מבנה האקרופוליס בראש העמוד בדיוק כפי שהוא מתנוסס על ראש ההר מכל מקום באתונה. צבעי האתר הם כחול ולבן כמו הדגל היווני. מאז האתר עבר מספר שינויים כדי להתאים להתפתחויות העדכניות בתחום וכדי להתמקד בתוכן הכלול בו.

כיום מדובר באתר האינטרנט הגדול ביותר בתחומו ואני רואה בו כאימפריה של ממש. האתר זוכה למאות אלפי גולשים ייחודיים בחודש יחד עם פעילות ענפה ברשתות החברתיות הכוללת קבוצות פייסבוק פעילות. אני עובד יחד עם חברות הפקה ומקדם הופעות יווניות בישראל של הזמרים הפופולאריים ביוון.

החיבור לטבע והגנת הסביבה

החיבור עם הטבע היה תמיד קיים וטמוע בי למרות שגדלתי בלב העיר במרכז הארץ. במקום בו גדלתי, הייתה חלקת אדמה בה היו כמעט את כל עצי הפרי האפשריים אותם נטע שכן מבוגר שאהב לעשות זאת ונפטר. ואני המשכתי לטפח את אותם עצים, להשקות ולהנות מתנובת פירותיהם. זו הייתה חוויה עבורי.

אני זוכר שביקשתי מאבי לבנות עבורי בית עץ. וזה היה מקום אהוב עבורי להעביר את זמני. היה כיף להשקיף על העולם מלמעלה ולהיות מוקף בעצים וסביבה טבעית. הייתי אוסף זרעים של ירקות ופירות ומנסה להשריש אותם וליצור מהם שתילים לעצים נוספים. למדתי שזה ניסוי וטעיה, לפעמים זה מצליח ולפעמים זה לא אבל אפשר ללמוד כדי לשפר את סיכויי ההצלחה.

עוד אז, למרות שלא הייתה חשיפה על הגנת הטבע והסביבה, תמיד אהבתי לשמור על דברים כפי שהם כי כך חינכו אותי. הייתי נגד ריסוסים, נגד התערבות בטבע בכל אופן ושמירה על ערכיו. אני שומר על אורח חיים בריא, לעולם לא עישנתי וגם אני לא שותה אלכוהול כלל.

לפני משבר הקורונה, תכננתי יחד עם קבלן בנייה יווני ליזום תוכנית למתחם אירוח אקולוגי באחד האיים היוונים אך לצערי הקורונה הגיעה והרסה את התוכנית. אני עדיין חושב על איך להוציא לפועל מיזם חברתי שישלב זאת.

מינימליזם

אני מגדיר את עצמי כמינימליסט. למרות שלא גדלתי ככזה ובעבר היו לי לא מעט פריטים עד שהחלטתי לצמצם את אוסף הפריטים שברשותי ולהתמקד במה שאני באמת צריך. המיקוד מאפשר לי חופש מסוים. יותר זמן להתמקד בדברים העיקריים שמעסיקים אותי וגם פחות טרחה לטפל בדברים הלא חיוניים באמת.

השאיפות העיקריות שלי לעתיד

יש לי מטרות ושאיפות פשוטות בחיים אבל עדיין חשובות לא רק עבורי אלא לעתיד מדינתו, לעתיד ילדנו ולאנושות כולה.

  • לדאוג להגנת הטבע והסביבה. לפעול ולמצוא דרכים להקטין השפעת האדם על הטבע והעלאת המודעות לקיימות, אקולוגיה ושמירה על ערכי הטבע והסביבה.
  • להגן ולשמר על ערכי היהדות ובין היתר מלחמה באנטישמיות והעלאת המודעות להיסטוריה היהודית בפרט ברחבי יוון והאיים היוונים.
  • קידום האידיאולוגיה של חזון ארץ ישראל השלמה. להשפיע על תודעת הציבור בנושא, על חשיבותה של מדינת ישראל כביתם של העם היהודי.
דילוג לתוכן