העולם היווני

העולם היווני הינו אתר אינטרנט העוסק בכל הקשור ליוון, קפריסין, לתרבות ולמוזיקה היוונית. האתר מאפשר לגולשים להתעדכן בחדשות מיוון והאיים וקפריסין היוונית, לקבל מידע על אירועי מוזיקה יוונית ואף מאפשר למנויים בו ללמוד את השפה היוונית בצורה מקוונת.

צילום מסך של אתר העולם היווני
צילום מסך של אתר העולם היווני

קישור לאתר: www.Greek.co.il

את האתר הקמתי בשנת 2007 והוא היה האתר הגדול הראשון שעסק בתחום בישראל. האתר כלל גם מערכת פורומים פעילה בה גולשים דנו ושאלו אותי שאלות על המוזיקה היוונית, יוון והשפה היוונית.

פעילות האתר הורחבה מאז הקמתו וכיום עוסק האתר במגוון תחומים בהקשר יוון והמוזיקה היוונית כולל מידע חיוני למטיילים ביוון, חדשות מרחבי יוון והאיים, אירועי מוזיקה יוונית, פלטפורמה המאפשרת פרסום נכסי נדל"ן המוצעים למכירה ביוון ועוד. כיום מדובר באתר לו עשרות אלפי גולשים ביום, מאות אלפי גולשים בחודש ומיליוני צפיות בעמודי התוכן באתר.

הטכנולוגיה בה פועל האתר

האתר בתחילת דרכו היה אתר סטטי שעוצב, נבנה ותוכנת על ידי באמצעות HTML ו-JavaScript. אני זוכר שאז היה נהוג לעצב עיצוב כתמונה בפוטושופ ואז לבצע חיתוך לחלקים של קבצי תמונה קטנים שיחד הרכיבו את האתר. זה היה מורכב ובכל שינוי קטן היה צורך לחזור על כל התהליך מחדש. לאחר תקופה שילבתי גם CSS שעשה פלאים מבחינת יעילות העבודה.

האתר כלל גם מערכת פורומים שעבדה על PHP ומסד נתונים מסוג MySQL ומשם הגעתי לוורדפרס ששימש תחילה לניהול ועריכת הבלוג של האתר. במשך הזמן השתמשתי בוורדפרס כדי לנהל את התוכן בדפים הסטטיים ולהפוך אותם לדינמיים עד שאתר האינטרנט נהפך למה שהוא היום, אימפריית תוכן מרשימה תוך ניצול הפוטנציאל המלא של כל האפשרויות שמערכת וורדפרס מאפשרת.

האתר כיום פועל כולו על פלטפורמת וורדפרס וכולל תבנית ייחודית שיצרתי במיוחד עבור האתר עם תכנות מותאם אישית לכלל הפונקציות. האתר כולל מערכת מנויים, מאגר מלונות, זמרים, שירים, אירועים ונכסים. משולב באתר גם חנות מקוונת המופעלת על פלפטורמת המסחר WooCommerce, מערכת פורומים מבוססת bbPress, גלריות מותאמות אישית, מפות, תוכניות לימוד מקוונות ומבחנים אינטראקטיביים.

האתר הוא רספונסיבי ומתאים לכל סוגי המכשירים. כמו כן, הוקפד על נגישות האתר עבור בעלי מוגבלויות.

שפות תכנות בהם נעשה שימוש בפרוייקט: HTML, CSS, JS, jQuery, PHP

פעילות במדיה החברתית

אתר העולם היווני כולל עמוד פייסבוק פעיל עם אלפי גולשים. בנוסף קיימות לעולם היווני מספר קבוצות פייסבוק הכוללים יחד אלפי משתמשים פעילים בנושאים של יוון והאיים, קפריסין היוונית וקבוצות אחרות על הבוזוקי, המוזיקה והשפה היוונית.

דילוג לתוכן