לימוד יוונית

את החשיפה שלי לשפה היוונית קיבלתי עוד מילדות כאשר גדלתי לשירי המוזיקה היוונית הישנים, התחברתי לשפה והתעמקתי בה במשך השנים. לאחר ביקוריי ביוון והקשר שלי עם המקומיים והשירה היוונית, למדתי את השפה היוונית וכיום אני דובר, קורא, כותב ושר בשפה היוונית.

כדובר השפה היוונית אפשרתי לגולשים ללמוד את השפה בצורה מקוונת ואינטראקטיבית מכל מקום עם חיבור אינטרנט, בקלות ובפשטות. לפרטים נוספים והרשמה בקרו בעמוד לימוד יוונית באתר העולם היווני.

הדרך הטובה והמהירה ביותר ללמוד שפה היא כאשר יש צורך ושימוש בה. אבל עדיין נתקלתי באנשים שגרים ביוון חודשים ועדיין לא למדו מעבר לכמה מילים בסיסיות ביוונית ומדוע? כי הם משתמשים באנגלית לצורך התקשורת היומיומית שלהם ולא מרגישים צורך ללמוד את השפה היוונית.

עבורי זה היה שונה, כל ביקור שלי ביוון העמיק את הרצון ללמוד ולהשתלב בתרבות ובשפה היוונית מעבר להכרות המוקדמת שלי עם המוזיקה היוונית אותה אני חי יום יום מגיל מאוד צעיר.

הרצון ללמוד הוא אחד הדברים החשובים עבור לימוד השפה. אתם צריכים להציב לכם מטרה, להתחיל מלימוד האלפבית היווני ומילים בסיסיות ובהמשך להעשיר את אוצר המילים שלכם, להאזין לחדשות מקומיות ולמוזיקה יוונית, לקרוא עיתונים ולצפות בסרטים.

אל תצפו שזה יקרה ביום אחד אבל אם יש לכם רצון ללמוד את השפה היוונית אז התחילו מהבסיס.

האתר העולם היווני מציע דרך לימוד אינטראקטיבית המשלבת לימוד ויזואלי וקולי בשיטה שתאפשר לכם לזכור את אוצר המילים יחד עם מבחנים לבחינת החומר הנלמד באתר. הצטרפו כמנויים באתר העולם היווני עבור לימוד מקיף של השפה היוונית בצורה מקוונת עם שיעורים מקוונים אינטראקטיביים.

מילים בסיסיות ביוונית

בעמוד זה אלמד אתכם כמה מילים בסיסיות ביוונית.

המילה בעבריתהמילה ביווניתתעתיק באנגלית
שלום (עבור יחיד)יא-סו – Γειά σουGia sou
שלום (עבור רבים, בצורה רשמית)יא-סאס – Γειά σαςGia sas
בוקר טובקלימרה – ΚαλημέραKalimera
ערב טובקליספרה – ΚαλησπέραKalispera
לילה טובקליניכטה – ΚαληνύχταKalinixta
תודהאפכריסטו – ΕυχαριστώEfxaristo
דילוג לתוכן