רכבי BYD

BYD היא יצרנית רכב חדשה יחסית שזכתה ללא מעט פופולאריות ונהפכה לאחת מהחברות הגדולות בעולם לייצור רכבים חשמליים. יצא לי להכיר את הרכבים החשמליים של החברה ולבצע עליהם הדרכה על שימוש במערכת המולטימדיה ברכב וגם הגדרה ראשונית של המערכת. בעמוד זה אחלוק איתכם מידע, טיפים ותובנות שצברתי על רכבים אלו.

החברה נוסדה בשנת 2003 בסין על ידי וואנג צ'ואנפו והתמקדה בייצור סוללות, שהיה גם תחום התמחותו של וואנג. החברה נקראה בתחילת דרכה ביאדי (Biyadi) אך בהמשך קוצר ל-BYD שנהפך לשם המותג המוכר עולמית וזכה גם לסלוגן: "Build Your Dreams". החברה שעוסקת בייצור רכבים חשמליים היא למעשה BYD Auto והחברה הראשית עדיין עוסקת בייצור של סוללות.

BYD ATTO 3
BYD ATTO 3

כלי הרכב הראשונים של החברה בארץ היו דווקא אוטובוסים חשמליים שנרכשו על ידי חברת דן ובהמשך גם על ידי אגד עד שבשנת 2022 החלה החברה לשווק גם רכבים חשמליים פרטיים להם סוללה שפיתחה החברה בעצמה.

הרכב הפופולארי ביותר של החברה הוא BYD ATTO 3 שמוגדר כרכב כביש-שטח, מעין כרוסאובר חשמלי. יש לי הכרות עם רכב זה והמערכת שלו. יצא לי לבצע הדרכות על השימוש במערכת המולטימדיה והגדרת המערכת הראשונית כולל התקנה של כרטיס SIM עבור העדכונים.

טיפים והמלצות

ניתן לפתוח את הרכב באמצעות השלט והאפליקציה לנייד. במידה ואיבדתם את השלט של הרכב, הגיע עם רכבכם כרטיס NFC אותו תוכלו להצמיד למראה השמאלית הנמצאת בצד הנהג, לפתוח את הרכב ולהדליקו. היזהרו לא לשים את הכרטיס על משטח הטעינה ברכב, זה עלול להוציא אותו משימוש.

מכיוון שזה רכב חשמלי, אני לא אוהב להשתמש במילה "להניע" כי אין כאן מנוע אותו נדרש להניע אלא יחידת הנעה חשמלית. אז לא מבוצעת הנעה בפועל אלא הדלקה של מערכת הרכב.

לא ניתן להתקין אפליקציות חיצוניות במערכת האנדרואיד של הרכב. כדי לעשות זאת יש צורך לבצע תכנות שיאפשר זאת או במידה ומדובר בגירסה הישנה של המערכת היה ניתן לבצע התקנת אפליקציות דרך כונן USB.

שימו לב שאם אתם מדליקים אורות אז תאורת המוסך מוחשכת, זאת כדי לא לסוונר אתכם בעת נהיגה בחושך. הבעיה היא שאם אתם מדליקים אורות בזמן יום בעונת החורף, כנדרש לפי חוק, אז בהירות המסך תרד ללא צורך. ניתן לתקן זאת באמצעות ההגדרות שתאורת המסך הראשי תהיה על עוצמה קבועה והדלקת האורות לא תשפיע על כך.

הצטרפו אל קבוצת הפייסבוק המוסך הוירטואלי בה תוכלו לשאול שאלות בנוגע לכל בעיה או תקלה ברכבכם.

נכתב על ידי:

יוסי אהרון

יוסי אהרון

בלוגר; מתכנת ואיש מחשבים; בעלים של רכב פיג'ו וחובב המותג בעל הכרות עם כמעט כל דגמי פיג'ו ומנועיהם השונים. הכרות נרחבת עם כלי דיאגנוסטיקה ואבחון תקלות. קראו עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


דף הבית » רכבי BYD
דילוג לתוכן