איך לבחור כרטיס מסך

בחירת כרטיס מסך עבור המחשב שלכם היא החלטה מכרעת שתהיה לה השפעה ישירה על ביצועי המערכת שלכם, במיוחד אם אתם עוסקים בגיימינג, עריכת וידיאו או משימות אחרות הדורשות כוח עיבוד גרפי. עם אינספור אפשרויות הזמינות בשוק, חיוני לקבל החלטה מושכלת בהתבסס על הצרכים והתקציב הספציפי שלכם. בעמוד זה אדריך אתכם על אילו דברים חשוב לשים לב כאשר בוחרים כרטיס מסך ואילו כרטיסי מסך מומלצים.

התאימו את כרטיס המסך אל רזולוציית המסך שלכם. אם יש לכם מסך מיושן של 1080p וקצב רענון נמוך אז לא יהיה טעם להשקיע בכרטיס מסך יקר כי לא תוכלו להנות מהביצועים הגבוהים שלו עם מסך כזה לעומת זאת אם ברשותכם מסך גיימינג עם רזולוציה של לפחות 4K וקצב רענון גבוה אז תראו צורך בכרטיס מסך הנותן ביצועים בהתאם.

בעבר היה נפוץ שילוב של שני כרטיסי מסך במקביל באמצעות SLI או Crossfire אך כיום לא מקובל לעשות זאת ויהיה קשה לכם למצוא כרטיס מסך מודרני שעדיין תומך בזה. עדיף שתשקיעו בכרטיס מסך אחד עוצמתי מאשר שתקנו שני כרטיסי מסך.

אם אתם רוצים להפיק יותר ביצועים מכרטיס המסך, אל תחשבו על המהרה שלו אלא קנו כרטיס מסך עוצמתי יותר. ביצוע המהרה כולל חסרונות ביניהם חימום יתר ועלול לגרום לקריסה פתאומית של הכרטיס בזמן מאמץ. מומלץ שתרכשו כרטיס מסך בו כבר בוצעה המהרה על ידי היצרן.

כמות ה-VRAM היא קריטית, במיוחד עבור משחקים ויצירת תוכן. קיבולות VRAM גבוהות יותר מאפשרות לכרטיס הגרפי להתמודד עם טקסטורות נרחבות יותר וריבוי משימות. עבור משחקים מודרניים ומשימות עתירות גרפיקה, מומלץ כרטיס גרפי עם לפחות מינימום של 6GB של VRAM.

שימו לב שאם יש לכם מחשב קיים ואתם מעוניינים להוסיף או לשדרג את כרטיס המסך שלכם, חשוב מאוד לשים לב לתאימות שלו עם שאר רכיבי המחשב ביניהם המארז וספק הכוח. מבחינת המארז חשוב לדעת כי גודל כרטיס המסך יהיה תואם בתוכו, ישנם כרטיסי מסך שיהיו גדולים מידי עבור מארזים מסוימים. דבר נוסף שחשוב לשים לב הוא צריכת החשמל של כרטיס המסך ומהו ספק הכוח שיש לכם תוך חישוב צריכת החשמל של כלל רכיבי המחשב.

כרטיסי מסך מומלצים

כרטיס המסך הבסיסי המומלץ עבור גיימינג בינוני ועריכת וידיאו הוא Nvidia Geforce RTX 4070. אם יש לכם תקציב גבוה יותר אז כמובן שיש כרטיסי מסך טובים ועוצמתיים יותר אבל זה המינימלי עבור גיימינג בינוני ועריכת וידיאו.

למשתמשי גיימינג ועורכי וידיאו חובה לכלול כרטיס מסך איכותי שיספק את הביצועים הדרושים. אחד מכרטיסי המסך הטובים והיקרים ביותר כעת הוא Nvidia Geforce RTX 4090, מגיע עם 24GB זיכרון VRAM. כרטיס זה מתאים לגיימינג כבד ועריכות וידיאו ברזולוציה של 8K.

מאמר זה הוא חלק מהמדריך השלם לקניית מחשב שכתבתי, בקרו כדי לראות המלצות כיצד לבחור את רכיבי המחשב האחרים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


דף הבית » איך לבחור כרטיס מסך
דילוג לתוכן