לימסול

לימסול היא עיר נמל והעיר השנייה בגודלה באי קפריסין. היא משלבת עיר מסחר ותיירות, אוכל לומר שיש קצת דמיון לעיר חיפה אך ההבדל הגדול הוא שחיפה הרבה פחות מפותחת מבחינה תיירותית.

יצא לי ללכת כמעט בכל רחבי העיר ואני מכיר את רוב רחובות העיר. יש מקומות בעיר שמרגישים די מנותקים, חנויות עם בעלים טורקיים ובמקומות אחרים מוכרים רוסים שלא יודעים יוונית או אנגלית. העיר נהפכה למקום מעורב וכך גם האי קפריסין עצמו. טורקים, רוסים, מהגרים המשתלבים יחד בתרבות הקפריסאית.

אבל עבורי לימסול היא עיר יוונית בה חוויתי את התרבות היוונית, נפגשתי עם חברים שהם מוזיקאים מקומיים וביקרתי במועדונים וטברנות.

ישנה טיילת בשם מולוס הנמצאת ליד המרינה בה תוכלו ללכת לצד הים בשדרת עצי דקל. אגב, כאשר הלכתי בטיילת הזו וראיתי את עצי הדקל האלו, הדבר הראשון שחשבתי הוא האם האם לא מהווים זן פולש גם בקפריסין כפי שהם מהווים בישראל.

רוב הטיילת לא מוצלת וקשה למצוא מקומות מוצלים אז אמליץ להגיע כאשר מזג האוויר נעים להליכה ולא בשמש הקופחת. באמצע הטיילת עצרתי ברד קפה (Red Cafe) בו נהנתי מקפה ומאפה.

אם אתם מחפשים מסעדה טובה באזור אז אמליץ על MEZE Taverna המציעה מגוון מאכלים יוונים. המסעדה נמצאת ברחוב אגיו אנדריאו במרחק הליכה קצר מהטיילת.

טברנה אהובה עליי בלימסול היא מאגיריו טברנאקי (Magirio Tavernaki) בה נהנתי מנגינה ושירה יחד עם אמנים מקומיים וזכיתי לאירוח אדיב עם ארוחת טעימה של דג טרי. הטברנה נמצאת ברחוב 121 Eleftherias.

ברחוב אתינון נהנתי מקפוצינו ב-Coffee Island, רשת בתי קפה יוונית שנוסדה בעיר פטרס ומשם התרחבה למקומות נוספים ברחבי יוון וקפריסין.

לימסול

מלונות מומלצים בלימסול

אחד המלונות היוקרתיים ביותר בעיר ואף בקפריסין כולה הוא מלון פור סיזנס הנמצא מול חוף הים. מדובר במלון יוקרה בדירוג 5 כוכבים ולמי שכבר מכיר את האיכות של רשת המלונות יכול לצפות למלון ברמה מאוד גבוהה.

דילוג לתוכן