ביוגרפיה

יוסי אהרון, מוזיקאי, מעבד מוזיקלי, זמר, קלידן ונגן בוזוקי וירטואוז; הבעלים והמייסד של אתר העולם היווני.

החל את דרכו המוזיקלית בגיל צעיר. בגיל 3 החזיק לראשונה בוזוקי עם שיעור הנגינה הראשון שלו מהזמר ג'ורג' בר.

בגיל 6 החל ללמוד מוזיקה וקריאת תווים ולמד לנגן על בוזוקי, כינור, פסנתר וגיטרה. הוא גילה כישרון מוזיקלי יוצא דופן והיה אוהב לנגן נעימות קלאסיות של מלחינים פופולאריים.

בהמשך למד את תורת המקאם והושפע רבות מהמוזיקה הטורקית, הערבית והיוונית. הוא למד לנגן על עוד והעריץ במיוחד יצירות מוזיקליות במוזיקה הטורקית קלאסית של מוזיקאים מהתקופה העות'מאנית.

במהלך ביקוריו ביוון, החל ללמוד לנגן בבוזוקי בעיר סלוניקי שביוון, שם שהה מספר חודשים וקיבל השראה רבה ממורו, יאניס דימיטריו, שהיה תלמידו של נגן הבוזוקי האגדי יאניס פאליאולוגו.

התקופה ביוון הייתה זאת שהשפיעה הכי הרבה על חייו, הוא הושפע רבות מהתרבות היוונית ופיתח רגש מוזיקלי מיוחד בו נקשר מאוד למוזיקה היוונית ולרבטיקו והרגיש כבר אז שהבוזוקי הוא הכלי שילווה אותו לאורך כל חייו. 

לאחר שהסתיימה אשרת השהייה נאלץ לחזור לארץ. במקביל הוא החל בהוראת בוזוקי והקים את אתר העולם היווני שהכיל מידע רב על יוון, המוזיקה והתרבות היוונית ואף אפשר ללמוד את השפה היוונית. האתר זכה לאלפי גולשים יחודיים מידי חודש.

לאור הצלחתו, נשאל מספר פעמים על ידי גולשים מדוע אין ספר לימוד נגינה לבוזוקי ובעקבות כך החל לכתוב את הספר "קסם הבוזוקי" ספר לימוד נגינה בבוזוקי שהכיל את כל יסודות לימוד הנגינה בבוזוקי כולל תיאוריה מוזיקלית והמודוסים היוונים (הסולמות המוזיקליים במוזיקה היוונית).

הוא עמל רבות על כתיבתו ובחר להפיץ בו את כל הידע והניסיון הרב שצבר במשך השנים כמוזיקאי ונגן בוזוקי. אהבתו הגדולה למוזיקה היוונית וביקורו המתמיד ביוון גרמו לו לנטוש את עיסוקו המקצועי ואת תחום עבודתו בו הצליח מאוד ובכך עבר להשקיע את רוב זמנו במוזיקה.

כיום יוסי אהרון נחשב לאחד מנגני הבוזוקי הטובים בישראל ובעולם וזכה לפרסום והכרה גם בחו"ל. הוא משתייך לדור הישן של הנגנים המבצעים את האלתור המקדים "טקסימי" על פי השראה של הרגע. השכלתו המוזיקלית מגוונת מאוד וכוללות ידע נרחב בהלחנה, נגינה ושירה במוזיקה היוונית, הערבית והטורקית. מנגן על מספר כלי נגינה ביניהם בוזוקי, קלידים וכלי העוד.

דילוג לתוכן