איך לבנות מסת שריר

יותר כוח משמעותו יותר שריר. ככל שהמשקולות שאתם מרימים יהיו כבדות יותר, הגוף שלכם יתחזק והשרירים יגדלו. הגוף בונה ומתאים את עצמו בהתאם לצורך והשרירים גדלים כך שיוכלו להרים משקלים כבדים יותר. זו הסיבה שכוח הוא גודל – הרימו משקלים כבדים ותצברו מסת שריר באופן טבעי.

חשוב לי להבהיר כי אני לא נותן עצות בריאותיות וכל מידע שנכתב בעמוד זה הוא על אחריותכם בלבד. אם אתם לא בטוחים בנוגע לתרגיל או אימון מסוים, מומלץ להתייעץ עם מדריך כושר מוסמך שיבנה עבורכם תוכנית אימונים שתתאים במיוחד עבורכם. כך גם בנוגע לתזונה הדרושה, תוכלו לפנות לדיאטנית קלינית עם הסמכה בתחום.

אני אישית לא חובב חדרי כושר. אני מעדיף לעשות פעילות ממנה אהנה וגם אוכל להיות פעיל ולצבור מסת שריר. לא חשבתי להיות חוטב עצים או רועה צאן אבל אני אוהב גינון כתחביב והפעילות בחצר האחורית יכולה להיות מאתגרת כמו פעולות הרמה וחפירה שמפעילות כמעט את כל קבוצות השרירים בגוף.

גם שכיבות סמיכה יכולים לחזק את השרירים שלכם אך יש בהם מגבלה והיא המשקל שלכם. ברגע שהשרירים יתרגלו לבצע את האימון זה הם יותאמו ביחס למשקל גופכם, בהתאם לכוח שתצטרכו להפעיל באימון.

רוב האנשים ינסו לבצע חזרות רבות של תרגילי כושר שונים בתקווה להעלות את מסת השריר שלהם אך הם לא מצליחים בכך ויש הסבר לזה. כל עוד לא תעלו את המשקל אותו אתם מרימים, אין גירוי מספיק לשריר כדי לבנות את עצמו.

בניית מסת שריר תהיה קשה יותר מאשר שריפת שומנים. תצטרכו להתאמן בתדירות גבוהה ובאופן עקבי כדי להתחזק ולצבור מסת שריר. עדיין תוכלו במקביל לשרוף שומנים ולהעלות את מסת השריר של גופכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


דף הבית » איך לבנות מסת שריר
דילוג לתוכן